Przygotowania do Misterium nie zwalniają tempa. Na kilka pytań odpowiada rzecznik prasowa Ostrowskiego Misterium Męki Pańskiej Nicoletta Olejniczak.

Na jakim etapie są przygotowania do Ostrowskiego Misterium?

Sprawy techniczne zostały w dużej mierze ustalone, scenografia jest w trakcie przygotowywania. Scenariusz został ukończony, a pierwsza próba za nami. Ruszamy także z promocją naszego Misterium.

Kto wziął udział w pierwszej próbie?

Rozpoczęliśmy z aktorami odgrywającymi role wszystkich dostojników w Misterium, m.in. Piłat, Annasz, Kajfasz.

Dlaczego tak wcześnie akurat z tą grupą? Ich kwestie zazwyczaj są te same.

Nie do końca. Przygotowując scenariusz staramy się, żeby jedno misterium nie było kopią drugiego. Słowa, które padają podczas Ostatniej Wieczerzy, czy sądu u Annasza i Kajfasza są znane, ich nie zmieniamy, ale chcemy za każdym razem coś podkreślić, albo przedstawić ten lub inny szczegół, tak by cała historia rozbrzmiewała na nowo w sercu odbiorcy.

Zapraszacie chętnych, którzy chcieliby wystąpić w Misterium. Kto może przyjść na to spotkanie?

Tak, pojawiło się już zaproszenie na pierwsze takie spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 3 marca o godz. 19.00 w dużej sali Domu Katolickiego. Chcemy zaprosić dzieci, młodzież, dorosłych. Nie chcemy ograniczać się do jednej grupy. Potrzebujemy nie tylko osoby, które odegrają główne sceny, ale także tłum, który mocno oddaje klimat tamtych wydarzeń.

Kiedy będą odbywały się kolejne próby?

Spotkania z aktorami będą odbywać się co tydzień w niedziele przeważnie o godzinie 19.00 o czym za każdym razem będziemy informować na naszej stronie internetowej www.ostrowskiemisterium.pl, a także w serwisach społecznościowych. Nasze próby będą miały różny wymiar – jedne w małym gronie, inne bardziej liczne.

W mediach społecznościowych oznaczacie posty specjalnym hasztagiem.

Tak, chcemy być widoczni w serwisach społecznościowych, dlatego wszystkie wpisy o Misterium oznaczamy. Chcemy zachęcić wszystkich, którzy publikują materiały związane z Misterium, do korzystania z hasztagu #ostrowskiemisterium.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *